Фонд соціального стархування

31.10.2018 14:32
Fond_sotcstarhu_informuye

СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, В УСТАНОВАХ БІЛЬМАЦЬКОГО ТА РОЗІВСЬКОГО РАЙОНІВ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2018 РОКУ.

За 9 місяців 2018 року страховим експертом з охорони праці Більмацького відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області проведено 12 перевірок (обстежень) стану профілактичної роботи, стану умов і безпеки праці у суб’єктів господарювання Більмацького та Розівського районів, з яких 6 – сільгосппідприємств, 3 - комунальні установи, 2 – комунальних підприємства та 1 - переробне підприємство.

Найбільш типові порушення вимог законодавства про охорону праці, які були виявлені під час перевірок (обстежень):

1. Не проводяться навчання та перевірка знань з охорони праці, а саме:

- до роботи долучаються працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці;

- посадові особи (керівники організацій) не проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки.

2. Порушення посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці. Працівники виконують роботи, що не передбачені посадовими інструкціями.

3. Працівники не забезпечуються засобами індивідуального захисту для запобігання впливу на працівників шкідливих виробничих факторів. Роботодавець повинен забезпечувати працівників, зайнятих на відповідних роботах, спеціальним одягом, спеціальним взуттям, миючими засобами, купуючи їх за свій рахунок.

4. Прийняття на роботу без обов’язкового попереднього медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі. Як наслідок, до роботи допускаються працівники, які мають протипоказання за станом здоров’я виконувати роботу.

5. Не проводиться комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу (атестація робочих місць за умовами праці). Особливо це стосується невеликих підприємств (фермерських господарств, малих сільгосппідприємств), які мотивують не проведення атестації фінансовими труднощами підприємства. Адже в ході атестації робочих місць за умовами праці ідентифікують потенційно-шкідливі і небезпечні фактори виробництва і трудового процесу, оцінюють рівень їх впливу на організм працівника, при цьому враховують комплексне застосування засобів індивідуального захисту. Таким чином, не проведення атестації робочих місць безпосередньо свідчить про ухилення роботодавця від створення безпечних та нешкідливих умов праці.

6. Порушення вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, а саме: несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок або приховування факту травмування працівника, особливо якщо травма незначна.

7. Порушення правил експлуатації агрегатів, установок.

Страховим експертом з охорони праці Більмацького відділення під час проведення перевірок (обстежень) було не лише виявлено вищезазначені недоліки та порушення, а й надано значну допомогу роботодавцям у забезпеченні на підприємствах функціонування системи управління охороною праці. А саме: прийнято участь у складанні інструкцій з охорони праці, у розробленні Положення про СУОП, комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці на підприємствах, надано нормативні акти, пам’ятки з охорони праці, знаки безпеки тощо.

Більмацьке відділення Фонду нагадує роботодавцям та застрахованим особам про негативні наслідки приховування нещасних випадків на виробництві, а також про встановлені законодавством терміни надання повідомлення про нещасний випадок. У відділенні постійно функціонує «Сервісний центр з надання консультаційних послуг», де можна одержати консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці та соціального захисту застрахованих осіб.

Інформуємо: одержати консультацію та надати повідомлення про нещасний випадок на виробництві Ви можете за телефонами відділення Фонду: (06147) 2-23-29,(06147) 2-23-07 або за адресою: вул. Центральна, 56 смт Більмак.

Страховий експерт з

охорони праці Л.О. Марюха

 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна